menstruatia si anticonceptionalele

Ciclul menstrual

Postata de MonNa20 cu 10 ani in urma.

Am o nelamurire.Iau pentru prima data anticonceptionale (yasmin), la recomandarea doctorului care mi-a spus sa le iau din prima zi de menstruatie.Intrebarea mea este: dupa prima pilula ar trebui sa mi se opreasca menstruatia sau sa continue normal?

Raspunsuri (3)

pop alina.

acum 10 ani

Ciclul va continua normal

MonNa20

acum 10 ani

Multumesc mult!

marisa

acum 8 ani

si daca mentruatia nu mai revine? pe mine m-a tinut decta prima zi, de fapt a fost doar spotting, am crezut ca mi-ai venit ciclul si am inceput pastilele, dar s-a oprit? ce sa fac? sunt la a treia pastila? e posibil sa fiu gravida?