menstruatia odata la inceputul lunii si odata la sfarsit

Ciclul menstrual

Postata de karinna22179548 cu 14 ani in urma.

buna ziua. in luna aprilie mi-a venit menstruatia de 2 ori,respectiv pe 1 la 28 de zile si la sfarsitul lunii pe 29.tin sa precizez ca nu e regulat.e vreo problema?astept un raspuns.va multumesc

Raspunsuri (11)

Iuli

acum 14 ani

Pai si nu sunt 28 de zile intre? Care e problema? Mie mi se pare foarte regulat!

nicoleta

acum 14 ani

din contra il ai f. regulat,tie daca iti vine mereu pe data 1 ,2 ale lunii normal ca el vine apoi pe data de 28 ,29 sau chiar 30 ale lunii, fa si tu socoteala nu sint 28 zile plus sau minus 1 ,2 zile daca vine mai devreme sau mai tarziu DAR CITI ANI AI?de nu cunosti chestiile acestea ,mama, prietenele nu vb intre voi,sau la scoala nu ati invatat, la anatomia omului?

Iuli

acum 14 ani

Are 22 ...

violetta

acum 14 ani

buna.sint si eu necajita--de 5 saptamini am tot ciclul menstr.inca nu s-a oprit ,am fost la medic,,,mi-a zis ca este si chist ovarian.dreapta si dereglare hormonala(am 44 ani)--si mia dat tablete(MERIGEST- 2 mg,) si totusi mai singerez,,,mia zis doctorita sa fac mai departe acest tratam..si daca nu se opreste intr-o luna trebuie altfel procedat---poate cineva sami dea vreun sfat---cine a m-ai trecut prin asa ceva---sint si f..slabita nu pot face nimic..(..locuiesc in germania.-..).va multumesc ptr.raspuns.......multa sanatate.

florina

acum 13 ani

buna.....sunt florina si am 39 de ani si nu am ciclu menstrual de 3 luni,,,am si diabet si sunt foarte necajita.....simt ca am niste arsuri jos in partea genitala va rog a mai trecut prin asa cva va rog sa ma ajutati.....id meu este condreaflorina va rog lasati-mi un mesaj>>>>>>>>>!

andreea

acum 11 ani

buna. am o problema ce ma framanta si nuj ce sa fac.. in februarie mia venit ciclu pe 2 iar in martie mia venit pe 30. si akm in aprilie nu mia venit deloc ce se intampla??????''''''

andreea

acum 10 ani

mie mi-a venit pe 26 luna trecuta si acum suntem in 26 si inca nu mi-a venit...

Utilizator11622244968

acum 2 ani

Bună am si Eu o intrebare pot rămâne însărcinată daca mi-a venit doar 2 zile menstruația și a curs puțin?

Cristina

acum un an

Am ciclu la sfârșitul lunii și la început este bine?

Utilizator11711091883

acum o luna

De ce întârzii menstruația

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Menstruatia poate intarzia din mai multe motive. Poate fi vorba despre sarcina, stres, schimbari in greutate, anumite medicamente, menopauza sau tulburari hormonale. De asemenea, poate intarzia si in cazul in care suferiti de anumite afectiuni precum sindromul ovarului polichistic, hipotiroidismul sau diabetul.

Este recomandat sa consultati un medic daca intarzierea menstruatiei este insotita de alte simptome sau daca continua pe o perioada mai lunga de timp.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/de-ce-intarzie-menstruatia_13859
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/te-confrunti-cu-menstruatie-anormalai-cat-e-normal-sa-intarzie-cicluli_18804