menstruatia in timpul alaptarii

Ciclul menstrual

Postata de alina.bubulina cu 12 ani in urma.

buna ziua!am o fetita de 5 luni si 3 saptamani si o alaptez la san si de o luna ii dau si papita dar nu in fiecare zi si foarte putin.....azi mi-a aparut menstruatia si intrebarea mea ar fi daca e posibil sa fiu insarcinata.....mentionez ca nu am mai avut relatii cu sotul de o luna jumatate..

Raspunsuri (1)

Nirolf

acum 12 ani

Menstruatia este dimpotriva semnul ca nu sunteti insarcinata, cazurile in care o femeie insarcinata are menstruatie sunt foarte rare.
Desi este mai greu pentru o femeie care alapteaza sa ramana insarcinata, nu va bizuiti pe aceasta ca metoda contraceptiva.