menstruatia de 2 ori pe luna

Ciclul menstrual

Postata de dark_and_sad cu 11 ani in urma.

buna ziua tuturor!
am si eu o nelamurire... cat de grav este daca iti vine menstruatia de 2 ori pe luna? de cateva luni bune mi se intampla asta. imi vine normal(care ma tine o saptamana) si dupa aceea la 3 -4 zile imi vine din nou. fara cheaguri, nu este abundent, insa din pacate stiu ca nu este bine.
mi-au zis multe persoane sa imi fac analize si apoi sa ma i-au pilule ca asa se intampla si lor,insa eu sunt alergica la contraceptive de orice fel...iar la ginecolog nu vreau sa ma duc,doar daca s-ar putea rezolva cu ecograf.mai mult nu! :)

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ecografia abdominala nu este intotdeauna suficienta pentru stabilirea unui diagnostic. Examenul ginecologic este cel indicat in vederea identificarii unei cauze a tulburarilor menstruale. De asemenea, o evaluare endocrinologica este binevenita.

dark_and_sad

acum 11 ani

cum ziceam, la ginecolog nu.

oana

acum 10 ani

esti de prin vreo secta, ceva? ce ai? sunt examene care iti salveaza viata. Papa nicolau se face doar prin consult ginecologic. si la sarcina, asa te consulta. cred ca trebuie sa-ti faci si un test la psihiatrie.

Maria

acum 7 ani

Bună seara . Mie mi-a venit menstruația la începutul lunii și acum la sfârșit iar mi-a venit . Oare e ceva normal ??? Mi-a venit mai repede cu 4 zile . Aștept un răspuns !!

MembruMobileApp150330210425663

acum 7 ani

Buna ma numesc Talida am 35 de ani si imi vine ciclu de 2 ori pe luna vreau sa stiu daca oeste bine sau ñu.va multumesc