Menstruație prelungita ?

Ciclul menstrual

Postata de Iulica cu un an in urma.

Buna seara . De 2 luni iau anticoncepționale logest deoarece mi au fost recomandate de doctorul ginecolog , eu având probleme cu dereglarea menstruației . Luna aceasta mi a venit și sunt deja in a 15 zi de menstruație . Problema poate fi de la pastile pana se obișnuiește corpul sau poate fi alta problema ?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Corpul dumneavoastra are nevoie de timp sa se adapteze la noile niveluri de hormoni din pastilele anticonceptionale. Este important sa consultati un medic daca menstruatia dureaza mai mult de 7 zile sau este mai abundenta decat de obicei.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/tulburari-ale-ciclului-menstrual_1094
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/dereglarile-ciclului-menstrual_15504