Menstruația abundenta?

Ciclul menstrual

Postata de Cristina G cu 2 ani in urma.

Bună seara!Am fost la un medic ginecolog deoare aveam o menstruație abundenta ce nu se oprea și mi-a zis să iau câte 2 pastile de Duphaston seara înainte de culcare din ziua 11 a menstruației.In ziua 12 am uitat sa le iau și mi a reapărut menstruația abundenta.Astazi am terminat tratamentul însă menstruația tot nu se oprește.Puteți să îmi dați un sfat cu ce as putea face sau cu ce sa iau?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/menstruatie-cand-semnaleaza-o-problema-de-sanatatei_7389