menopauza sau altceva...

Ciclul menstrual

Postata de koka cu 14 ani in urma.

am 42 de ani nu mi-a mai venit ciclu de 6 luni ce ar trebui sa fac ?credeti ca e vb de menopauza?

Raspunsuri (4)

Dr. Alice Sirb

acum 14 ani

Poate fi vorba si de instalarea menopauzei dar nu este singura cauza de amenoree. Ce simptome mai ai? Ai suferit de curand un soc sau ai trait o emotie puternica? Sunt mute intrebari de pus pentru a putea pune un diagnostic.Poti sa ma contactezi ca sa ne lamurim.
Sanatate !

koka

acum 14 ani

am fost la medicul ginecolog si mi-a dat medicamentul Utrogestan dupa acest tratament urmeaza o serie de analize ca sa vada care e problema .alte sintome dure a sinului sting sub axila si mult mai mare chiar sub sin

koka

acum 14 ani

am fost la medicul ginecolog si mi-a dat medicamentul Utrogestan dupa acest tratament urmeaza o serie de analize ca sa vada care e problema .alte sintome dure a sinului sting sub axila si mult mai mare chiar sub sin

Utilizator11534853922

acum 5 ani

Buna ziua. Am 39 de ani jumătate si de 2 ani jumate nu am mai făcut deloc sex. Pana acum, mi-a venit ciclul in fiecare luna. Pe 14 august ar fi trebuit sa-mi vina ciclul, dar astăzi e 21 august si inca nu mi-a venit. Care poate fi cauza? Nu am trecut prin emoții puternice, nu sunt foarte stresata ... Poate fi un început de menopauza?