Marvelon

Ciclul menstrual

Postata de Aura26 cu 14 ani in urma.

Buna tuturor. Iau anticonceptionale Marvelon de mai bine de doi ani. Am avut ciclu regulat, dar, luna aceasta, la doua saptamani dupa ultimul ciclu am din nou menstruatie. Cauza - cred eu - stresul f.f.mare din ultima vreme. Intrebarea este: cum opresc menstra ( a doua) si cum iau in continuare anticonceptionalele ? Multumesc pentru raspunsuri.

Raspunsuri (1)

Sheila

acum 14 ani

In perioada a doua de menstruatie ai intrerupt anticonceptionalele?
Daca nu le-ai intrerupt ar trebui sa continui cu ele ca inainte sa apara aceasta dereglare, sincer te sfatuiesc sa mergi si la un control, nu e normal daca iei anticonceptionale sa-ti vina de doua ori, mai ales ca le iei de atat timp.Cred ca s-a produs o dereglare sau poate o raceala
Numai bine