mai imi vine ciclul?

Ciclul menstrual

Postata de simona79157549 cu 14 ani in urma.

am uitat sa-mi iau un anticonceptional( pilula cu nr. 15), dupa care am luat a doua zi la aceeasi ora cele doua pilule, pilula cu nr. 15 uitata respectiv pilula cu nr. 16. in acest timp am avut contact neprotejat. de la pilula cu nr. 18 am inceput sa iau antibiotice timp de 6 zile. in tot acest timp nu m-am protejat deloc. si...ciclul normal trebuia sa-mi vina in a treia, a patra zi de la terminarea blisterului. sunt in a cincea zi...si ciclul nu mi-a venit si nici semne nu ar da sa vina. exista posibilitatea unei sarcini??? multumesc...astept un raspuns.

Raspunsuri (1)

ioana

acum 13 ani

Se poate.Mai bine te-ai duce la ginecolog.Si daca mai vrei sa faci sex eu iti recomand sa folosesti prezervativul sau sa nu mai uiti de anticonceptionale.
Daca ramai insarcinata NU TREBUIE SA FACI AVORT pentru ca este ca si cum ji-ai taia capul copilului tau mai bine zis il omori.Si ai face un pacat foarte mare.Poti sa-ti dai copilul spre adoptie daca nu vrei sa-l pastrezi.
SA-MI SPUI SI MIE CE AI FACUT.SUCCES!