ludmila

Ciclul menstrual

Postata de membru211031 cu 12 ani in urma.

buna de vreo 6 ani nu imi merge ciclu am fost la medic si mia spus ca hormonul fsh este marit si eroziune de col.cine poate sa imidea un sfat ce sa fac sa ma duc la babe care lecuesc oameni ori nu

Raspunsuri (2)

membru211031

acum 12 ani

Buna! de vreo 6 ani nu am ciclu menstrual am fost la medic am dat analize la hormoni in rezultat hormonul FSH este marit si am eroziune de col.Cine poate sa imi dea un sfat ce pot sa fac.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

FSH marit este intalnit postmenopauza si foarte rar in adenoamele secretante de Fsh. ar fi bine sa efectuati un frotiu cito-vaginal (papanicolau) pentru evaluarea acelei eroziuni de col .