Logest??????????

Ciclul menstrual

Postata de shatzy_21 cu 13 ani in urma.

Buna, am si eu o problema si speram sa gasesc niste raspunsuri aici....in urma cu circa 3 saptamani am fost la un control de rutina si medicul meu mi-a depistat un chist pe ovarul drept si ca si tratament mi-a prescris Logest timp de 3 luni dupa care sa revin la un consult. Insa eu inainte foloseam Marvelon dar din pacate nu se mai fabrica drept consecinta mi-a prescris aceste pilule despre care spunea ca au aceeasi doza. Ok ...am inceput tratamentul (dupa o pauza de 6 luni in care nu am mai luat pilule) din prima zi de ciclu am inceput sa am niste dureri de cap carora nu le-am dat importanta si m-am gandit ca daca provin din cauza piluleleor este pentru acomodare..insa pe mine in mod normal ciclu ma tine circa 6 zile ei bine sunt in a 13 zi si nu mi s-a mai oprit sangerarea la disperarea mea ieri mi-am sunat doctorul si i-am spus el mi-a raspuns ca e din cauza acomodarii si mi se intampla doar in prima luna....nu curge ca si la menstra sunt niste pete nu abundente dar sunt, am citi pe diverse forumuri si am inteles ca e normal sa ai spotting insa nu sunt prea convinsa de treaba asta.....Daca cineva a folosit sau foloseste Logest si s-a confruntat cu acceasi problema as fi deplin recunoscatoare sa imi spuna si mie ceva despre.....cat dureaza sangerearea asta ...e doar pentru prima luna? .....sunt putin speriata.VA multumesc pentru atentia acordata si o zi cat mai frumoasa !

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Medicul dvs este endocrinolog? Vi s-au facut teste hormonale inainte de a vi se prescrie medicamentele?

shatzy_21

acum 13 ani

Nu nu mi-a facut teste....am fost la un control ginecologic de rutina si in urma depistarii chistului mi-a prescris aceste pilule :(

Iuli

acum 13 ani

Ok, este foarte gresit. Consultati un medic endocrinolog. Acesta se ocupa de deregkarile hormonale, nu ginecologul. In plus, este inadmisibil sa nu va faca analize de sange si hormonale inainte de a va prescrie medicamente.