lipsa menstruatiei

Ciclul menstrual

Postata de ttonytza2 cu 11 ani in urma.

Buna, am 4 luni de cand nu am ciclu menstrual si nu sunt insarcinata, mi-am facut 2 teste si au iesit negative. de fel am cm neregulat, dar asta nu e pentru prima data, de ca mi-a venit de la 14, 15 ani am avut problema asta, am 21 de ani asta daca ajuta la ceva. multumesc. astept un raspuns cat mai repede.

Raspunsuri (3)

pena

acum 11 ani

Poti avea un chist ovarian. Spun asta pt ca i s-aintamplat si fiicei mele. Am fost cu ea la echografie unde s-a vizualizat chistul, apoi i a administrat un tratament si in 6 luni, chistul a disparut. Mergi la doctor ptecho si apoi la endocrine pt tratament. Sanatate.

eva40

acum 11 ani

CICLUL SE POATE REGLA SI CU PRODUSE NATURISTE,CUM AR FI WITAL WOMAN
POTI INCERCA
NU ARE EFECTE SECUNDARE SI IN CAZ DE CHIST OVARIAN ,DA REZULTATE FOARTE BUNE
www.***.ro
Farcas Eva
Terapeut naturist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Lipsa menstruatiei mai mult de 3 luni trebuie investigata. Daca se exclude o cauza ginecologica este recomandat sa consultati medicul endocrinolog. Posibile cauze ale interzierii: sarcina, stres, tulburari hormonale,efortul fizic excesiv, depresia, utlizarea de marijuana, boli renale, tiroidiene, anorexia nervoasa, diabet zaharat, etc.