lipsa menstruatiei

Ciclul menstrual

Postata de ganditoarea cu 12 ani in urma.

mi a intarziat menstruatia, in urma unui contact sexual, prietenului meu i s a rupt ata, pot ramane insarcinata? el spune ca nu a lasat in mn, dar eu urmez trat cu flutasin ptr sensibilitate la hormon testosteron. ,multumesc

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Daca nu ati folosit prezervativ, este intotdeauna posibil sa fi ramas insarcinata in urma unui contact sexual, indiferent de existenta sau nu a ejacularii. Ata nu are legatura cu sarcina, insa poate creste riscul unei infectii datorita sangelui. Faceti un test de sarcina la 1 saptamana de intarziere si apoi repetati-l

Iuli

acum 12 ani

In alta ordine de idei, eu stiu ca tratamentul cu Flutasin NU se recomanda la femei! De asemenea, in caz ca ati ramas gravida, va trebui oricum sa faceti intrerupere ac***a in vedere tratamentul. Medicul endocrinolog v-a recomandat sa luati asa ceva? Ati mai cerut si o a doua parere de la alt endocrinolog? Nu v-a spus ca nu aveti voie sa ramaneti gravida si deci ca este obligatoriu sa va protejati?

ganditoarea

acum 12 ani

da am fost la endocrinolog si el mi a prescris acest medicament. d-na dr mi a spus ca acest medicament se recomanda barbatilor, dar il pot lua si femeile ptr trat hormonal.