lipsa menstruatiei!!ajutor

Ciclul menstrual

Postata de MARELENA cu 10 ani in urma.

cer si eu o parere in luna iulie am fost la ginecolog si mi s-a depistat un polip uterin, am fost operata timp de o luna am avut prescris anticonceptionale PRACTIL timp de 2 luni le-am luat ciclu il aveam regulat timp de 3 luni apoi am fost la control si doctorul mi-a prescris DUFASTON in luna sptembrie am avut de 2 ori ciclu menstrual si am inceput sa iau dufasonul pe 19 septembrie a fost ultima data cand am avut ciclu menstrual. in aceeasi perioada am facut un tratament cu antibiotice m-am gandit ca poate ciclu a fost dereglat din cauza tratamentului cu antibiotic ( infectie la masea) am fost iar la ginecolog la control si mi-a spus ca am ovare polichistice si din cauza asta am lipsa ciclului mi-a prescris un tratament homeopatic R20 dr reckeweg cate 15 picaturi innainte de masa dimineata pranz si seara in total pe zi sunt 45 de picaturi si mi-a spus ca intr-o luna imi va veni ciclu dar deja am o luna jumatate si nu am avut nimik . m-am simtit rau spatamana trecuta simteam ca o sufocare la gat era de la glanda si am fost sa fac analizele au iesit bine doctora de familie mi-a spus ca am avut o agitatie sau pe sistem nervos si a deranjat un pic glanda mentionez ca fac si tratament cu eutirox. de cate ori merg la ginecolo il intreb care e cauza de nu raman insarcinata fiindca ne dorim mult un copil si da vina pe greutatea mea , am avut 98 de kg si am ajuns la 90kg si tot nu vad nici o schimbare. Va rog frumos dati-mi un sfat nu stiu ce sa fac sa continui tratamentul homeopatic sau sa meentionez ca nu sunt in tara ......

Raspunsuri (1)

MARELENA

acum 10 ani

vroiam sa scriu sa continui tratamentul homeopatic sau sa schimb ginecologul? mentionez ca nu sunt in tara ( imi cer scuze pentru exprimarea de mai sus)