lipsa menstruatiei ajutor

Ciclul menstrual

Postata de burlan cu 13 ani in urma.

Acum un 1 an jumate am inceput sa fac injectie cu anticoceptional una la 3 luni pe 19 mai trebuia sa fac urmatoarea dar nu am mai facuto in acest timp de un an jumate nu am menstruatie va rog sa ma ajutati ce sa iai ca sa-mi vina mam ingrasat 13 kg ajutati ma va rog

Raspunsuri (3)

Bacu Crina

acum 13 ani

Nu inteleg de ce n-ai luat masuri pana acum... Situatia ta nu este deloc simpla. Mergi la medicul ginecolog, endocrinolog pentru tratament.

Iuli

acum 13 ani

De ce nu ai folosit prezervativ?! Nu era mai simplu? Ia niste vit E si adreseaza-te URGENT unul medic ENDOCRINOLOG!!

Iuli

acum 13 ani

Ah stai...acum am inteles, tu nu ai avut ciclu din cauza injectiilor un an jumate. Noi am crezut ca ai intrerupt de un an jumate si nu ai de atunci. Nu ne-ai zis daca ai avut contact sexual intre timp, daca a fost neprotejat, deci daca exista posibilitatea unei sarcini. Daca da, fa un test de sarcina.
Daca nu, ar cam trebui sa iti vina dar nu te impacienta. Tu ai fost sub efectul injectiei pana la mijlocul lui mai. Intarzierea e deci de vreo 2 sapt. Nu te stresa prea mult. Ia niste vitamina E si daca nu iti vine pana la in decurs de vreo 2 sapt de acum incolo, mergi la endocrinolog. Inca o data, stresul poate sa inhibe ciclul!
Si pe viitor, FOLOSESTE PREZERVATIV!! E anti sarcina, anti boli si anti probleme cauzate de anticonceptionalele hormonale!