Lipsa menstruatie?

Ciclul menstrual

Postata de Mary cu un an in urma.

Am 33 de ani..am făcut 2 băieți prin cezariana..după primul am luat anticoncepționale marvelion21 timp de aproape 8 ani după am făcut pauza și l-am făcut pe al doilea..are 4 ani și în tot timpul acesta tot pastile am luat! De aprox 5 luni nu îmi vine ciclul menstrual ..am făcut teste și sunt negative! As putea sa le schimb cu alcv ..poate nu își mai fac efectul acestea?

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

In cazul in care testele de sarcina sunt negative, este important sa discutati cu un medic ginecolog inainte de a lua orice decizie legata de schimbarea anticonceptionalelor.

De asemenea, medicul poate lua in considerare si alte cauze posibile ale intarzierii ciclului menstrual, cum ar fi probleme hormonale sau de sanatate.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/amenoreea-sau-lipsa-menstruatiei_1096
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/ce-se-intampla-dupa-ce-oprim-anticonceptionalelei_18634

Mary

acum un an

Precizez că în timpul acesta am dureri de cap..de oase..pofta mare de mâncare și scurgeri de culoare alb