Lipsa menstruație?

Ciclul menstrual

Postata de Ionela cu 11 luni in urma.

Lipsa menstruație,am terminat anticoncepționale Marvelon pe 28 aprilie,și nui-a venit menstruația,și act sexual neprotejat,le pot lua acum?

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Daca intentionati sa continuati administrarea pilulelor contraceptive si vreti sa evitati o sarcina, este recomandat sa consultati un medic ginecolog.
Este important sa urmati indrumarile medicului in privinta utilizarii corecte a pilulelor contraceptive sau a altor metode contraceptive.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/ce-se-intampla-dupa-ce-oprim-anticonceptionalelei_18634