lipsa ciclului

Ciclul menstrual

Postata de monica146101226 cu 12 ani in urma.

Buna am si eu o nedumerire..daca ma poate ajuta cineva,,,sunt casatorita de 4 ani si pana acuma au fost toate in regule..pana acuma vreo 3 luni..nu am mai avut ciclu si nu inteleg de ce..am facut o gramada de teste si nimic,precizez ca mai am o fetita de 2 ani jumate si cred eu ca daca ar fi vorba de o sarcina mi-as fi dat seama ..ma poate ajuta cineva??va multumesc

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 12 ani

Testele de sarcina banuiesc ca sunt negative. La endocrinolog ati fost? Cum au iesit testele hormonale?

monica146101226

acum 12 ani

da testele au iesit negative,ultimul coontrol pe care lam facut a fost in februarie cand eram pe ciclu,si a fost totul ok..de atunci nu am mai fost la nici un control..urmeaza.

Iuli

acum 12 ani

Controlul din februarie a fost endocrinologic? Caci la ginecolog nu ai ce face in timpul menstruatiei... Dar la ginecolog ati fost acum?

monica146101226

acum 12 ani

a fost la ginecologie..stiu e un ciudat..dar tot ma controlat..si de atunci nu am mai fost la nici un doctor

Iuli

acum 12 ani

Ac***a in vedere ca este vorba de o dereglare hormonala, este necesar un consult endocrinologic mai inainte de orice. La 3 luni de amenoree se impune consultul endocrinologic.