Lipsa ciclului menstrual?

Ciclul menstrual

Postata de MembruMobileAppayuzawaraluca cu 6 ani in urma.

Buna. Ma confrunt cu o problema de ceva timp si sunt nedumerita. Ultima oara cand mi-a venit ciclul a fost undeva prin 10-20 noiembrie 2017(nu mai stiu exact), iar de atunci pana in prezent(5 ianuarie 2018) nu mi-a venit ciclul. Luna trecuta, in decembrie, inloc de ciclu am avut niste scurgeri de sange care la inceput erau rosii, iar dupa s-au facut in maro. "Spotting-ul" sau scurgerile nu au fost permanente ci doar de o data sau doua maxim pe zi timp de 2 saptamani. Am avut si dureri de burta, unele asemanatoare cu cele de dinaintea venirii ciclului. Ieri, 4 ianuarie am avut din nou foarte putin sange de culoare rosie gasit dupa urinare, iar dupa aceea nu am mai avut nimic. Legat de viata sexuala, niciodata nu am facut fara prezervativ, iar prezervativul nu s-a rupt niciodata cand avea sperma in el, deci sub nici o forma nu a ejaculat in mine. Ce ar trebui sa fac? E ok sa se intample asta?

Raspunsuri (3)

MembruMobileAppayuzawaraluca

acum 6 ani

Sp***gerile trebuiau sa fie defapt sc...urgerile, dar s-a cenzurat

MembruMobileAppayuzawaraluca

acum 6 ani

Nimeni nimic??

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/tulburari-ale-ciclului-menstrual_1094