lipsa ciclu

Ciclul menstrual

Postata de membru239670 cu 10 ani in urma.

in luna februarie nu mi-a venit ciclu ,in martie mi-a venit si in aprilie iar nu mi-a venit intradevar m-am cam ingrasat adica am vreo 96 de kg la 1,60 sa fie oare greutatea sau stresul ??pt ca teste de sarcina am facut si nu sunt insarcinata ..multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ambele pot influenta ciclul menstrual. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog si/sau endocrinolog pentru evaluare si recomandari adecvate.

Doctorulstietot

acum 10 ani

Recomand o echografie endovaginala pt a preciza daca ovarele sunt micropolichistice . Pe masura ce vei face tratament vei scadea in greutate iar ciclul menstrual se va regla .

Doctorulstietot

acum 10 ani

Recomand o echografie endovaginala pt a preciza daca ovarele sunt micropolichistice . Pe masura ce vei face tratament vei scadea in greutate iar ciclul menstrual se va regla .

raluca

acum 10 ani

buna ziua am varsta de 25 de ani si de vro 4 ani am constatat ca in luna februarie nu imi vine menstruatia deloc ma simt rau,am dureri de burta,in luna octombrie anu trecut am facut un control ginecologic si mi-a gasit un chis pe ovaru drept am facut tratament si l-am eliminat.si totusi nu inteleg de ce nu imi vine.multumesc