La cat timp dupa extragerea steriletului a aparut urmatoarea menstruatie?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator21631618241 cu 2 ani in urma.

Buna ziua. Ieri pe 13.09.2021 am scos steriletul Mirena pe care il aveam doar de 2 ani. Am fost la controlul anual si dr. ginecolog m-a sfatuit sa il scot pt ca de 2 luni nu mai aveam decoc menstruatie si mi-a aparut cate un chist pe ambele ovare. Dr. mi-a recomandat sa iau 3 luni pastile anticonceptionale, si trebuie sa iau prima pastila in prima zi a menstruatiei....Am sangerat a 2 zi putin, maroniu, Si acum sunt nelamurita... nu stiu daca e de la interventie sau e inceputul menstruatiei... Va rog sa ma lamureasca cineva. Multumesc

Raspunsuri (1)

Utilizator11704304224

acum 3 luni

Cum sa rezolvat situația ?