La cat timp dispare ciclul menstrual daca am ramas insarcinata?

Ciclul menstrual

Postata de nimeniaici cu 10 ani in urma.

Buna! Va adresez si eu o intrebare care ma tot macina.
Ar trebui ca in 5 zile, maxim 7, sa am ciclu. Daca am avut ieri un contact sexual neprotejat, menstruatia dispare, in aceasta luna? Chiar daca ar trebui sa fie in 5-7 zile?
Va multumesc mult pentru raspuns.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Menstruatia poate sa nu apara daca este vorba de o sarcina. Sansele de a fi insarcinata cresc in conditiile in care contactul sexual a avut loc in perioada fertila, adica, in zilele 12-14 ale ciclului menstrual ( mai exact, cu 14 zile inainte de urmatoarea menstruatie).