intrerupere contracceptive

Ciclul menstrual

Postata de ale32 cu 12 ani in urma.

buna seara...am si eu o intrebare........am luat anticonceptionale karissa luna trecuta dar dupa o sapt le-am intrerupt deoarece avem mari dureri d cap ...ciclul menstrual ma tinut 2 sapt si jumatate....in aceasta luna mi-a intarziat 6 zile...poate s fie o reactie adversa a anticonceptionalelor?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Orice sangerare prelungita ar trebui investigata printr-un consult de ginecolgie pentru un tratament hemostatic potrivit.