Intarzierea sau lipsa menstruatiei

Ciclul menstrual

Postata de MembruMobileApp302912 cu 7 ani in urma.

Buna ziua...sunt foarte ingrijorata ...am avut contacte sexuale cu protectie (prezervativ) nu am avut nici un incident neplacut ,de a se rupe sau a fi spart....Luna trecuta mi-a venit menstruatia la data de 20.04.2016,la 25 de zile diferenta de luna anterioara,mentionez ca in ultimile luni nu am mai avut o menstruatie regulata...Luna aceasta inca nu mi-a aparut menstruatia deja astazi se fac 29 de zile de la cel anterior...Se poate sa fiu insarcinata?sau care ar putea fi alt motiv?

Raspunsuri (1)

Anonima

acum 7 ani

Dacă te-ai protejat nu ai de ce sa te temi. Pe mine m-a întârziat aproape 4 luni și mi-am făcut 3 teste de sarcina... Probabil este o dereglare hormonala sau ai răcit