intarzierea menstruatiei

Ciclul menstrual

Postata de DURALOLA cu 10 ani in urma.

buna ziua....am intrerupt o luna anticonceptionalele,menstruatia mi a intarziat cca 2 sapt(12,13 zile).dar sangerarea e f putina.e posibil sa fiu insarcinata .....am inceput sa iau in prima zi de sangerare din nou anticoceptionale ......poate dauna fatului la o posibila sarcina? va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa efectuati un test de sarcina si sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare.
Anticonceptionalele sunt contraindicate in caz de sarcina.