intarzierea menstruatiei

Ciclul menstrual

Postata de laryyy cu 10 ani in urma.

buna ziua!sunt foarte ingrijorata,mi-a intarziat ciclul menstrual si nu stiu ce trebuie sa fac si care o fi motivul.nu am un ciclu regulat,in general imi vine mai devreme cu 3,4 zile de luna precedenta,dar luna aceasta nu stiu ce s-a intamplat de mi-a intarziat 3 zile.de cateva zile am terminat un tratament cu antibiotic pentru infectie la masea.are legatura cu asta??sa-mi intarzie din cauza antibioticului??

Raspunsuri (4)

florynusha07

acum 10 ani

buna...depinde de antibioticul ce l.ai luat...da se poate si din cauza asta...nu iti mai fa griji ca si strsul iti poate intarzia menstruatia...

laryyy

acum 10 ani

am luat amoxicilina.am citit ceva pe internet cum ca antibioticul ar deregla menstruatia.sper sa fie asta si sa nu fie altceva

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ciclul menstrual poate varia,in mod normal, intre 21 si 35 de zile. Posibil ca infectia intercurenta si tratamentulu antibiotic sa participe la intarzierea ciclului menstrual.

alessia

acum 10 ani

Acum vreo 2 saptamani am luat buline ptr raceala si pentru masea:amoksiklav,aulin,solfadeine,ceaiuri ptr raceala toate in acelasi timp.Am 10 zile de cand nu mi-a venit ,deja imi fc griji,nu am probleme cu intarzierea ciclului.