Intarzierea menstruatiei

Ciclul menstrual

Postata de Alys19 cu 11 ani in urma.

Buna ziua. am 19 ani, si pentru prima oara menstruatia mi-a venit la varsta de 11 ani. De atunci nu am avut probleme niciodata doar dureri foarte mari. Ei bine.. ultima data am avut in martie.... iar aum suntem in iunie si nu mi-a venit deloc.Mentionez faptul ca sunt virgina, nu mi-am inceput viata sexuala. Insa nu mai stiu sigur nici in martie daca am avut.... cel mai sigur februarie a fost ultima data... nu stiu ce sa mai fac pentru ca am dureri de burta ingrozitoare...si acum cateva saptamani am avut doar o mica pata de sange si atat.. nimic mai mult. care ar putea fi cauza? :( nu sunt in Romania... si mi-ar fi ciudat sa merg aici la un ginecolog. Multumesc si astept ceva raspunsuri!

Raspunsuri (2)

Buna

acum 11 ani

Scrie-mi un email la ***@yahoo.com, exista remedii homeopate care vindeca atat amenorea cat si durerile la menstruatie la care oricum nici un ginecolog de pe lume nu te poate ajuta. Nu conteaza in ce tara esti.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul endocrinolog si/sau ginecolog ; orice intarziere a menstruatiei de peste 3 luni trebuie investigata.