intarzierea menstruatiei

Ciclul menstrual

Postata de monibluestar cu 13 ani in urma.

mi a venit ciclul p 16 aprilie. dupa ce mi a trecut menstruatia, am avut sangerari ce au durat 7 zile, au disparut pt kteva zile, dupa kre au aparut din nou. momentan ink nu mi a venit menstruatia. e din cauza acestor sangerari? au acestea influenta asupra perioadei de ovulatie normale? am avut contact neprotejat cu 8 zile inainte sa mi vina menstruatia. totusi, nu mi.a venit. ce s.a intamplat? multumesc frumos

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Nu ai precizat daca iei anticonceptionale, daca ai avut contact sexual sau nu, protejat sau nu, daca in general ai ciclu regulat, daca ai mai avut astfel de sangerari, daca ai un istoric de chisturi ovariene/probleme hormonale etc... Daca doresti un raspuns trebuie sa fii mai explicita..
Din capul locului iti spun ca sangerarile acelea nu sunt normale, dar astept mai multe info pt a-ti da un sfat.