intarzierea ciclului

Ciclul menstrual

Postata de helpme222 cu 11 ani in urma.

buna pot spune ca luna trecuta adica prin august mi-a venit pe 24 iar prin iulie pe 26 iar acum fiind in 26 septembrie nu mi-a venit inca.. viata sexuala mi-am inceput-o in iulie ... si acum mi-a intarziat menstruatia cred.. pe 2 septembrie am facut-o cu prietenul meu dar ne-am protejat apoi l-am pus a2a zi sa verifice daca e ok prezervativul si a spus ca da. iar acum 1 saptamana si ceva am facut-o anal doar 5-10 minute... posibil sa fi ramas insarcinata? pot spune ca nu am nici-un simptom.. dar sunt stresata ma tot gandesc daca sunt insarcinata sau nu astept sa imi vina de pe 18 sept de atunci in fiecare zi ma gandesc. va rog sa ma linistiti !! poate nu am calculat eu bine va rog sa ma ajutati !!!

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un test de sarcina si consult ginecologic. Exista si alte cauze de intarziere a menstruatiei, printre care: stresul, tulburarile hormonale, tulburari metabolice, afectiuni inflamatorii pelvine, etc.

spartanul68

acum 11 ani

e posibil sa fi ramas insarcinata atunci cand ai facut anal

helpme222

acum 11 ani

serios poti ramane insarcinata anal ? am auzit-o si pe asta.

anqa

acum 11 ani

Ar fi bine sa mergi la ginecolog.Afli cu exactitate cauza problemei.
Prin sex anal nu ramai insarcinata dar mai tarziu pot aparea alte probleme. //sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/sexul-anal-considerente-medicale_6521