intarziere

Ciclul menstrual

Postata de Stancu Cristina cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Am avut contact sexual fara protectie..a doua zi am luat Postnol 2 si imi intrazie mentrsutia de 3 saptamani.Ma puteti ajuta cu un raspuns?Mentionez ca am mai luat Postinol 2 acum mai mult de 1 an de zile.Prima data am luat pastila dupe ce imi venise la 1 sapt si a 3 zi dupa ce am luat pastila mi-a venit.E normal sa intrazie atat de mult?Ce pot face?Multumec anticipat.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Va recomand sa efectuati un test de sarcina +/- consult ginecologic.
Printre alte cauze ale intarzierii menstruatiei: tulburari hormonale ( in urma administrarii anticonceptionalelor) , stres, tulburari metabolice, anorexie, afectiuni inflamatorii pelvine, etc.

Stancu Cristina

acum 11 ani

mentionez ca nu am niciuna din somptomele unei eventuale sarcini.....si am luat pastila de a doua zi conform indicatiilor.e totusi posibil sa fiu insarcinata?