Intarziere

Ciclul menstrual

Postata de dani.any cu 13 ani in urma.

Buna ziua.
Pe 28 febr trebuia sa incep o noua folie de Laurina , numai ca am zis ca nu mai are rost sa incep o data ce ma despartisem de prietenul meu si nu le-am luat. Si in sapt care a urmat am avut contact neprotejat ... si oarecum ne-am impacat si am mai facut neprotejat ... niciodata nu a term inauntru .. dar .. acum, normal trebuia sa imi vina ciclul ... si nu a venit ... sanii nu mi s-au intarit deloc ... iar pisu imi este foarte galben de vreo 2 sapt si .. de fapt de cum am incetat sa iau pastilele ...
Oarecum stiu ca as fi .. maine voi face si un test .. dar exista cumva posibilitatea sa nu fiu si pisu fff galben si intarzierea sa fie doar din cauza ca am renuntat la pastile ?

Va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

marilu123

acum 13 ani

renuntarea la pastile nu are nici un simptom, faci testul de sarcina la o saptamina de intarziere ca sa fie concludent

dani.any

acum 13 ani

l-am facut. a iesit negativ. si azi cred ca imi vine si menstruatia. am scapat. trebuie sa ma apuc iar de pastile. ca nu pot sa mai stau cu teama asta