intarziere?

Ciclul menstrual

Postata de laura_simona cu 13 ani in urma.

buna ziua. am o nelamurire. In luna august am luat,la recomandarea unui ginecolog, orgametril pt intarzierea menstruatiei deoarece pe 15 august trebuia sa botez un copil iar mie trebuia sa imi vina menstruatia pe 12. doctorul mi-a spus ca in luna aceasta sa nu iau anticonceptionale decat dupa urmatoarea menstruatie. in august nu am mai luat pastile de orgametril de pe 15 iar pe 18 mi-a venit, dar am avut doar doua zile. acum inca nu mi-a venit ciclul. mi s-au intarit sanii dar doar atat. ar trebui sa-mi fac probleme? va multumesc

Raspunsuri (3)

em

acum 13 ani

Ti-ai dat organismul peste cap doar pt ca trebuia sa botezi un copil?! Ce legatura are botezul cu ciclul? Te verifica preotul?! ce oameni...

pentru em

acum 13 ani

daca nu stiai femeile nu au voie sa intre in biserica atunci cand sunt pe stop.si unde altundeva se boteaza un copil decat la biserica? e un pacat foarte mare! in ce lume traiesti? sau nu ai deloc credinta?

Ionescu

acum 13 ani

Templul lui Dumnezeu este inima si ca urmare si trupul omului si nu biserica din piatra.
Sa-ti distrugi sanatatea numai ca sa poti intra in biserica este o mare p***ae, si in fata lui Dumnezeu, care nu ne-a dat trupul sa ne batem joc de el.