Intarziere sau sarcina

Ciclul menstrual

Postata de anna1989 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,Eu de obicei am ciclu regulat,iar luna aprilie a venit pe 13,acu trebuia sa vine pa 15 dar nimic,mentionez,ca am sanii umflati,sau am si o raceala jos deoarece la locul de munca este cam frig,si plus de asta am aceea picatura care parca ma zgarie inauntru.Ce spuneti ca ar putea fii?pentru ca au trecut 2 sapt si deja ma sperii

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru a exclude sarcina determinati un test de sarcina sau HCG din sange. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

lia

acum 10 ani

Buna ziua...am si eu kiteva intrebari.....ultima menstruatie am avuto pe data de 9 martie....si pe data de 8 aprilie am fakut un test de sarcina care a iesit negativ....insa pe data de 12 aprilie am repetat testul si a iesit pozitiv......ma intereseaza este posibil sa fi ramas insarcinata in aprilie?pe 5 aprilie am avut iar un kontakt sexual.....poate in 8 zile sa se pozitiveze testul si sa arate sarcina la ecografie?pentru ka kind sa pozitivat testul am mers la ecograf........cite poate sa-mi raspunda va sunt foarte rekunoskatoare....va multumesk!