intarziere sau sarcina

Ciclul menstrual

Postata de clau89 cu 12 ani in urma.

am suferit un avort necomplet urmat de un chiuretaj.dupa chiuretaj am avut menstruatia normala exact la 30 de zile,iar urmatoarea luna(adica luna asta IULIE) trebuia sami vina pe 25 si nu mi-a venit.poate fi vorba de o sarcina?ca miam facut un test si a iesit ca nu sunt insarcinata.RASPUNS VA ROG

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

In primul rand sper ca v-ati protejat. Ar fi tragic sa fiti gravida acum, atat de repede dupa eveniment si probabil nici nu ati apucat sa aflati cauza acestuia si eventual sa tratati. Apoi, efectuati un test dupa 1 sapt de intarziere si repetati-l dupa inca cateva zile.

clau89

acum 12 ani

multumesc de raspuns dar se pare ca a fost doar o intarzire. eu sincer imi doresc un copil si de asta nu ma protejez.mi s-a spus ca avortul pe care l-am avut a fost din cauza ca sarcina a fost prea mica si s-a oprit din dezvoltare dar sa nu-mi fac probleme ca sunt frecvente cazurile acestea si ca asta nu inseamna ca nu pot duce o sarcina.