intarziere sau nu?

Ciclul menstrual

Postata de geany83 cu 11 ani in urma.

Buna ziua ,am revenit cu o intrebare pentru ca nu sunt in clar .Daca am avut Cm in data de 13 aprilie normal la 2 zile dupa terminare am avut contact neprotejat in mai mi-a venit CM in data de 9 dar m-a tinut 2 zile ,acu cam cand ar trebui sa-mi vina?Am dureri de spate simici sacaieli de burta ,am facut un test in data de 11 mai care mi-a iesit negativ poate sa fie prea devreme facut?Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Durata ciclului menstrual poate varia intre 21 si 35 de zile; trebuie sa luati si acest aspect in consideratie. Pozitivarea testului de sarcina se face dupa 2 saptamani din momentul conceptiei cand creste nivelul hormonului gonadotropina corionica umana- baza testelor de sarcina.