Intarziere menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de EllenaM cu 8 ani in urma.

Buna ziua, as avea nevoie de un sfat sau poate mai multe : Au trecut 41 de zile de cand mi-a venit menstruatia si teoretic ciclul meu menstral are 28, 29, 30 de zile dar niciodata nu mi-a intarziat atat de mult(momentan 13 zile), am facut un test si a iesit negativ (dupa 3-4 saptamani de cand am avut contactul), cat ar trebui sa mai astept ca sa apelez la un doctor ? Este posibil ca din cauza faptului ca am fost racita si am luat destule pastile de raceala, am avut o infectie si am luat antibiotice si am mai luat si pastile de dureri sa fie motiv ca aceasta sa intarzie ? Specific ca mi-am schimbat si programul de lucru si orasul unde locuiesc.Este posibil ca toate acestea sa contribuie la intarziere ? Multumesc !

Raspunsuri (1)

mihaela.bart88

acum 8 ani

Buna Elena! Eu consider ca este posibil ca dereglarea ciclului menstrual sa aibe de-a face cu faptul ca ai luat antibiotice insa cel mai bine ar fi sa mergi la un consult ginecologic.Ti-l recomand pe domnul doctor Silviu Istoc, eu m-am si operat la dansul de endometrioza pentru ca nu puteam ramane insarcinata si din fericire nu au aparut complicatii.Are foarte multa rabdare si da dovada de profesionalism la fiecare consult.