intarziere menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de allyaly cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Astazi e a 6 a zi in care menstruatia nu mi-a venit, am facut 2 teste, ultimul ieri, ambele negative. Mentionez ca CM in general imi vine in jur de 29 de zile. Maine merg sa fac analiza de sange beta HCG. Curiozitatea mea este ce anume poate intarzia CM in afara de o sarcina. Nu ma refer la stres,antibiotice aau alte motive cunoacute de majoritatea femeilor,o boala ceva poate cauza intarzierea???

Raspunsuri (5)

pam23

acum 9 ani

Buna am aceiasi problema ca si a ta as vrea sa stiu daca ai facut analizele si daca e ceva grav.multumesc!

allyaly

acum 9 ani

Buna. In aceeasi zi in care am postat, mi-a venit. Inca nu am facut analize, astept sa-mi treaca si luni merg la ginecolog. O sa revin sa-ti spun ca rezultate am. Seara frumoasa!

pam23

acum 9 ani

Ms mult.o seara frumoasa si tie :)

allyaly

acum 9 ani

Buna. Am promis ca ma intorc sa iti spun ce am facut la doctor.
O simpla raceala care m-a costat 300 de lei; aici analizele si rezultatul:
examen bacteriologic col- prezent streptococ grupa B
Chlamydia- absent
Mycoplasma si ureaplasma- absent

Tin sa precizez ca eu intentionez sa am un bebe si aceste analize au fost pentru pregatirea lui. In caz contrar probabil ca iti va face alte analize. Te pup, sanatate.

allyaly

acum 9 ani

Buna. Vroiam sa iti spun ca am fost la interpretarea rezultatului si din cate am inteles si s-a si vazut pe fata medicului e destul de naspa cu streptococul asta..." mai bine aveai candida" , asa s-a exprimat. Scapi cam greu de el si asta daca ai noroc sa fie intr-o faza usoara. Mi-a dat augmentin de 1000mg, metronidazol, macmiror ovule si crema. Acelasi tratament si pentru sot. Tu ce ai mai facut? Ai fost la doctor?