Intarziere menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de mikafetizadulcica cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Pe data de 28 februarie si 7 martie am avut contact sexual cu prietenul meu.Eu am 18 ani aproape.Am facut-o protejat de fiecare data, verificand si inainte si dupa daca era ceva in neregula si nu a fost....problema e trebuia si inca trebuie sa imi vina menstruatia zilele astea si cred ca deja mi-a intarziat 2-3 zile sau poate mai mult. Am avut timp de o saptamana dureri ale ovarelor ca deobicei, de parca atunci trebuia sa imi vina dar nu mi-a venit iar acum nu mai am dureri. Nu am luat nici un medicament, nimic si totusi imi intarzie. Va rog sa ma ajutati, pentru ca la ginecolog nu vreau sa ma duc din motive personale. :)

Raspunsuri (1)

florin

acum 10 ani

felicitari :) ai gemeni. sau tripleti. daca la ginecolog nu mergi din motive personale, poate tot din motive personale vei naste acasa. nu neaparat dupa experienta asta. poate mai tarziu daca iti pastrezi conceptia ca mersul la ginecolog este inutil si ca cea mai buna varianta este sa ceri ajutor pe internet. un om specializat in ginecologie a facut medicina si a invatat pentru acel domeniu si se numeste doctor. el poate sa iti dea cele mai multe raspunsuri 100% si el te poate informa despre tot ce apare ca schimbare la bunul mers al "pasaricii" tale, sau mentinerea ei intr-o stare de functionare ;) alte persoane doar povestec sau incearca sa isi dea cu presupusul. daca tu ai incredere si te risti in raspunsuri date de straini pe internet atunci e treaba ta. nu uita ca doctorii sunt de mai multe feluri dar fiecare dintre ei au terminat un studiu aprofundat care i-au ridicat la rang de doctor. restul care se pricep la toate sunt speculanti