intarziere menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de amira14 cu 11 ani in urma.

buna ziua! am si eu o problema. dupa ce am nascut anul trecut in ianuarie timp de un an nu am avut menstruatie pentru ca am alaptat. exact dupa un an mi-a venit si am avut regulat timp de 4 luni, dar acum de2 luni jum nu am ciclu. mi-am facut un test de sarcina si m-a iesit negativ. ar trebui sa consult un medic specialist sau sa mai astept? care ar putea fi cauza? va multumesc mult! precizez ca am o stare generala foarte p***a, ma simt fara energie, fara putere si slabita, chiar daca am ceva kilograme in plus pe care nu reusesc sa le dau jos.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog si/sau endocrinolog pentru a identifica o posibila cauza ( tulburari hormonale, metabolice, stres, afectiuni inflamatorii pelvine, etc).

DianaDy

acum 11 ani

Am o intrebare daca ma puteti lamuri si pe mine....eu am luat anticonceptionale vreo 3 ani pana anul trecut dupa nunta,adica pana la sfarsitul lunii iunie 2011.anul acesta am luat iar o luna prin februarie si dup-aia am incetat sa mai iau.in luna mai ne-am mutat definitiv de la brasov la timisoara,si chiar in ziua mutarii,adica pe 5 mai,mi-a venit menstruatia.insa a fost si ultima.azi suntem in data de 28 iunie si nimic,nici macar un simptom.pe la inceputul lunii mi-am facut un test,insa mi-a aparut doar o liniuta,deci nu eram insarcinata.ieri in data de 27 mi-am mai facut unul si la fel,tot o liniuta...ce credeti?as putea fi insarcinata sau sunt alte cauze...nu stiu ce sa mai cred.va multumesc si astept parerile voastre indata.o zi buna sa aveti!