intarziere menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de roxana_s cu 13 ani in urma.

am avut mai multe contacte cu iubitul meu de la ultima menstruatie,atat protejate dar au fost si neprotejate,iubitul meu nu a ejaculat in timpul contactului insa astayi e a 4a yi de intaryiere a menstruatiei.am facut 2 teste si au iesit negative ambele,am dureri abdominale..indispoyitie..ce sa cred_ ?multumesc:(

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Sa crezi ca daca faci sex neprotejat cu sau fara ejaculare sau chiar si o simpla penetrare pot duce la o sarcina sau la contractarea de boli transmisibile sexual. Ti-as recomanda in afara de test de sarcina sa mergi sa iti faci analizele pentru HPV in primul rand, dar si alte boli, ac***a in vedere ca ai avut relatii sexuale neprotejate.
Bafta

roxana_s

acum 13 ani

multumesc pt raspuns

Eva

acum 13 ani

Roxana, testele de sarcina SureCheck pot indica o sarcina inca de la prima zi de intarziere a ciclului (cca 20 roni). Durerile abdominale pot semnala si venirea ciclului sau faptul ca ai racit la ovare.
Sa va protejati, sexul nu este o prajitura de povara careia te poti debarasa cu ajutorul catorva ture in jurul casei...

roxana_s

acum 13 ani

multumesc eva..acum am menstruatia..am fost probabil racita un pic si asta e motivul intarzierii.am sa tin cont de toate sfaturile.:*