intarziere menstruatie

Ciclul menstrual

Postata de alex_24 cu 13 ani in urma.

buna ziua ....am un semn de intrebare cu privire la menstruatia mea...mi-a intaziat 6 zile ....nu stiu ce sa fac ...acum mi-a venit dar totusi ce fac cu alea 6 zile ...o singura data in iarna mi-a mai intaziat atat....

Raspunsuri (10)

Lavinya

acum 13 ani

Nu stiu ce varsta ai, insa daca esti mai la inceput cu menstruatia nu e nico problema ca a intarziat atat.Si nici macar dupa ce trec cativa ani..poate sa ramana neregulata...Si mie mi s-a intamplat in trecut sa imi intarzie o saptamana si nu a fost nicio problema.Daca nu ti-ar fi venit nici acum..ar fi trebuit sa pui un semn de intrebare, dar daca acum ti-a venit e ok:).

alex_24

acum 13 ani

deci acum mi-a vezit chestia e ca mi-a intarziat 6 zile....am o viata sexuala activa....am 24 de ani dar ma gandesc asa....imi sunt cam unflati si sanii

Iuli

acum 13 ani

Daca crezi ca e sarcina, fa un test dupa ce iti trece. Daca crezi ca e dereglare mergi la endocrinolog. Putine femei au ciclu fix, ca la roboti.

alex_24

acum 13 ani

da ..dar mi-a mai intarziat dar nu atat de mult...o singura data in decembrie ..a fost un contact in mare luna trecuta cam pe 23...24de care nu sunt sigura dar nu stiu ce sa zic

elena

acum 13 ani

De-a lungul vietii unei femei se intampla sa fie perturbari ale ciclului menstrual. Daca ai si alte simptome inseamna ca ai o dereglare hormonala. Daca nu vrei sa ai copii, trebuie sa te protejezi. pOTI MERGE SA-TI FACI UN CONTROL GINECOLOGIC/ECHOGRAFIE. Prezenta unui chist ovarian duce la perturbarea ciclului. Uneori schimbarea mediului chiar, este suficienta sa ti se schimbe data. Poate ai fost in concediu in alta localitate/tara/ zona geografica. Sanatate!

alex_24

acum 13 ani

am fost in alta tara....cu o umiditate mai mare...am si un chist micut....o fi de aici...se mai pune poate si putin stres...asa simptome nu am...am niste cosurete pe fata si piept 2...3 nu mi-a mai iesit pana acum

Lavinya

acum 13 ani

pai la o posibila sarcina nu e cazul sa te gandesti din moment ce ti-a venit...uite de exemplu depinde si daca folosesti anticonceptionale ..depinde de modul in care le-ai luat pentru ca el pot intarzia menstruatia..o cunostinta le-a luat gresit si i-a intarziat 2 saptamani, dar e ok acum.Deci si asta poate fi o cauza pentru care ti-a intarziat.

alex_24

acum 13 ani

am inceput din nou sa iau de cand m-a venit...pana atunci nu am mai luat vreo 6 luni

Iuli

acum 13 ani

Pai si cum te-ai protejat intre timp?

Melania

acum 11 ani

am si eu o problema nu mi-a venit ciclul de 5 zile :( nu stiu ce sa fac.