intarziere cm

Ciclul menstrual

Postata de cryssypysy cu 12 ani in urma.

buna am si eu o problema mi a intarziat menstruatia 7 zile si de cateva zile ma dor foarte tare sanii.Am facut si 2 teste de sarcina si au iesit ambele negative.Este posibil sa fiu insarcinata????

Raspunsuri (11)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

suspiciunea unei sarcini exista in cazul unui contact sexual neprotejat, in perioada de fertilitate a femeii (a10-a si a17-a zi de la prima zi a menstruatiei). mastodinia (durerea de san) poate fi in contextul unui sindrom premenstrual. de asemenea este important sa autoexaminati prin palpare ambii sani

cryssypysy

acum 12 ani

relatii sexuale neprotejate nu am intretinut numai ca,cu cateva zile inainte de venirea menstruatiei(mai exact in a 29 a zi de la prima zi a menstruatiei) s a intamplat ca prezervativul sa se rupa, dar s a rupt inainte ca partenerul sa ejaculeze.Menstruatia nu mi a mai venit nici macar la 10 zile de la data la care trebuia sa mi vina insa acea durere de sani tot o am.Tin sa mentionez ca doar in ultimele 4 luni am avut un cm regulat.Pana la urma care ar putea fi problema?multumesc pt raspuns

snickeritza

acum 12 ani

daca ai intretinut relatii sexuale neprotejate este posibil.mai fa un test peste inca 7 zile daca nu-ti vine.

cryssypysy

acum 12 ani

nu am intretinut rel sexuale neprotejate numai ca s a intamplat sa am probleme cu prezervativul care din pacate s a rupt dar s a rupt inainte ca partenerul sa ejaculeze.Am mai facut inca un test in cursul saptamanii si tot negativ o sa ti urmez sfatul si o sa l repet si dupa 7 zile multumesc pt rasp

mara_p

acum 12 ani

mie dr ginecolog mi-a recomandat Femicur pt a scapa de sindromul premenstrual si pt un ciclu regulat. pastilele sunt obtinute din plante si regleaza dezechilibrul hormonal in mod natural, fara sa fii nevoita sa iei doze suplimentare de hormoni care iti vor face mai mult rau decat bine

martie

acum 12 ani

incearca si un consult ginecologic,de obicei testul iese pozitiv la o sapt. de la intarzierea menstrei.Ginecologul te poate lamuri mai bine

cryssypysy

acum 12 ani

am deja 10 zile de intarziere si tot negativ.

cryssypysy

acum 12 ani

am deja 10 zile de intarziere si tot negativ e

martie

acum 12 ani

cel mai bine du-te la un consult ,asa nu trebuie sa iti mai faci griji,si la o eventuala problema o sa fie lamurita

cryssypysy

acum 12 ani

desi imi este frica asa o sa fac multumesc pt raspuns

martie

acum 12 ani

nu are de ce sa iti fie frica,curaj