intarziere ciclu

Ciclul menstrual

Postata de crina2210 cu 13 ani in urma.

Buna seara. as vrea daca puteti sa ma lamuriti si pe mine cu unele lucruri: in primul rand vreau sa va spun ca am 25 ani si ca mi-am inceput viata sexuala in urma cu 8-9 ani insa am avut raporturi sexuale foarte rare (am avut o relatie cu o persoana care locuia in italia si ne vedeam rar, chiar si o data la 2 ani s-a intamplat), cm era tare neregulat, adica imi venea si o data la 50-60 zile. de 3 luni am o relatie cu o alta persona si raporturi aproape zilnice, ciclul s-a normalizat sa zic asa si in ultimele 3 luni mi-a venit fix pe 1 a lunii. mentionez ca nu am ramas niciodata insarcinata. Luna aceasta ar fi trebuit sa-mi vina tot pe 1, ca in ultima perioada dar nu mi-a venit, in jurul datei de 20 iulie am avut o scurgere maronie lichida, asta pentru o zi, cateva picaturi, pe 5 am facut un test de sarcina care a iesit negativ si astazi suntem in 24 si la fel am avut niste scurgeri maronii dar nu lichide, ca niste chegulete asa si cm nu a aparut insa in toata aceasta perioada am avut niste dureri de burta ca cele dinaintea ciclului.. Am putea vb de o sarcina? Sau poate fi o raceala. alte simptome nu am, In speranta ca imi ve-ti raspunde va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

elena

acum 13 ani

Ai putea avea un chist ovarian. I s-a intamplat fetei mele. Mergi sa-ti faci un control ginecologic si/sau o echografie pelvina. Fetei mele i s-a resorbit chistul si i-a revenit menstruatia dupa ce a facut tratament cu anticonceptionale, dat de medic. P.S: Sa nu ai o sarcina extrauterina. Cauze ale lipsei/intarzierii menstruatiei pot fi mai multe, mergi la dr. Sanatate.