intarziere ciclu

Ciclul menstrual

Postata de sklember cu 14 ani in urma.

am si eu o intrebare sper sa primesc un raspuns.. prietenei mele ii intarzie cicluc are 1 saptamana de cand nu i-a venit.. dar ea a avut probleme cu plamanii si a luat foarte mult tratament antibiotic foarte tare injectabil si pastile.. prin care si prednison despre care am citit ca poate intarzia ciclul.. dar am avut si contacte sexuale neprotejate dar, care stiu ca nu s-a intamplat "deosebit" si a mai patit odata anul trecut o chestie de genul "intarziere indelungata"

Raspunsuri (6)

floryny

acum 14 ani

Datorita tratamentului pe care l-a urmat s-ar putea sa-i fi dereglat menstruatia, sa mai astepte o saptamana si poate sa-si cumpere un test de sarcina sa vada daca totul e ok.

Pe viitor cel mai bine protejati-va sa nu stati stresati!

Bafta!

sklember

acum 14 ani

a facut un test deja shi totul e ok... mai asteptam o saptamana shi sa mai faca un test? multumesc.

mikmok

acum 14 ani

Este posibil ca antibioticele sa fie cauza intarzierii menstruatiei.

karina

acum 14 ani

..intarziere de o saptamana???aia nui nimik ..ce ziceti de mine k am un ciclu menstrual de 40 de zile??...eu fac haz de necaz..da stiu k am o problema de aia va rog ajutati-ma dak cunoasteti o cauza asemanatoare sau un remediu.va multumesc!

raluca

acum 14 ani

Nu exista nici un fel de remediu pe net. Mergi la un control medical, vezi care este cauza acestor intarzieri atat de mari. Poate ai chisturi pe ovare. Nu sta asa ca nu e bine. Poate vrei mai tarziu sa faci copii si nu vei mai putea. Mergi si te trateaza.

jana

acum 14 ani

hz
nam ciclu de o saptamina
relatii inka nam avut
din ce cauza...ar fi intirzieria