Intarziere ciclu test negativ

Ciclul menstrual

Postata de Sara Cristina cu 11 ani in urma.

Buna ziua! am o intarziere de 4 zile a menstruatiei iar in urma cu circa 2 saptamani am avut usoare sangerari. Totusi testul de sarcina iese negativ. Se mai poate pune problema de o sarcina? Multumesc!

Raspunsuri (7)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Exista situatii de rezultate fals negative. Este indicat sa consultati medicul ginecolog.

Nae

acum 11 ani

iarasi....desi nu sunt fata...un test concludent poate fi luat in calcul dupa 7 zile si acesta sa. faci repetat(1 dat la 2 aile,eu zic de 2 ori)daca iese tot negativ si intre timp nu apar semne de normalitate...atunci medicul ginecolog te poate lamuri

Sara Cristina

acum 11 ani

Astazi am fost la medic dar mai rau ma bagat in ceata. Desi nu a simtit nimic la palpare a facut supozitia de sarcina extrauterina. Despre sarcina a spus ca testele nu gresesc si ca sunt concludente la 10 zile de la conceptie. Ma cam speriat rau cu sarcina asta extrauterina.Ma gandeam maine sa fac un beta HCG. Stiti cumva un laborator care da rezultatul in aceasi zi?

Sara Cristina

acum 11 ani

Astazi am fost la medic dar mai rau ma bagat in ceata. Desi nu a simtit nimic la palpare a facut supozitia de sarcina extrauterina. Despre sarcina a spus ca testele nu gresesc si ca sunt concludente la 10 zile de la conceptie. Ma cam speriat rau cu sarcina asta extrauterina.Ma gandeam maine sa fac un beta HCG. Stiti cumva un laborator care da rezultatul in aceasi zi?

Sara Cristina

acum 11 ani

Astazi am fost la medic dar mai rau ma bagat in ceata. Desi nu a simtit nimic la palpare a facut supozitia de sarcina extrauterina. Despre sarcina a spus ca testele nu gresesc si ca sunt concludente la 10 zile de la conceptie. Ma cam speriat rau cu sarcina asta extrauterina.Ma gandeam maine sa fac un beta HCG. Stiti cumva un laborator care da rezultatul in aceasi zi?

tica radiana

acum 10 ani

dece bmo venit ciclu mai repede sau an vine mai tare cilclu

ticaradiana

acum 10 ani

nu credca