Intarziere ciclu menstrual

Ciclul menstrual

Postata de piter7 cu 10 ani in urma.

Buna ziua, prietena mea are 19 ani si de 3 luni are ceva probleme. In decembrie i-a intarziat 5 zile dupa 6 luni in care ii venea in aceeasi zi. In luna ianuarie i-a venit cu 2 zile mai devreme fata de decembrie, iar in luna februarie nu i-a venit deloc. Nu are greturi sau alte simptome. Tin sa precizez ca am avut relatii sexuale in aceasta perioada, dar protejate, iar prezervativul nu s-a rupt. In schimb a urmat un tratament de 3 saptamani pentru aciditatea stomacului cu un supliment alimentar de la Hofigal--> Reglacid. Desi este 100% natural si nu cred ca ar influenta menstruatia, totusi are banuiala ca si asta ar fi cauza.

Raspunsuri (1)

manole flory

acum 10 ani

buna,referitor la "ciclul menstrual'''' dereglat al prietenei tale nu are cum sa-i vina in aceasi data a fiecarei luni e imposibil asa ceva,ciclul normal este la 28 zile de la ultimul c.m sau 35 zile asa ca sa nu-si mai faca nici o problema ,si de la acel tratament nu are nici o legatura!sanatate multa!