intarziere ciclu, durere usoara de sani, candida, dieta

Ciclul menstrual

Postata de jurcacristina767 cu 9 ani in urma.

As dori un raspuns va rog. Am mai pus intrebarea dar nu a raspuns nimeni, si intre timpam mai aflat unele lucruri.
Am fost la ginecolog acum doua saptamani si mi-a zis ca am candida, am urmat tratament si acum doua zile l-am terminat (spalaturi cu tantum rosa so crema lomaxil intern aplicata). Trebuia sa imi vina ciclu acum 4-5 zile, ceea ce e nou pentru ca din ianuarie-februarie ciclul meu e regulat, 32 de zile si mereu cand trebuie. de aceea cred ca acum s-ar putea sa fie o problema. Poate candida/tratamentul intarzia ciclul? Exista vreo sansa de sarcina desi eu am avut contact sexual NETERMINAT si protejat dupa cateva zile dupa ultima menstruatie deci acum 4 saptamani? Mai am de mebtionat faptul ca in timpul ovulatiei au aparut pete rozalii/maronii de sange printre secretiile vaginale ceea ce nu mi s-a intamplat pana acum vreodata si de asemenea de 3 luni eu am fost pe o dieta cam drastica de slabit si am facut mult sport slabind astfel 4-5 kg, poate si asta sa fie o cauza? Am nevoie de un raspuns, nu prea am doctori la care sa apelez aici fara sa dau 100€ pe o simpla consultatie.

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Sportul si dieta pot sa fie o cauza a intarzierii si diminuarii menstruatiei.Capsulele Suport premenstrual ajuta la reglarea ciclurilor menstruale.Se administreaza cate 1 capsula de 3 ori pe zi la 2 ore dupa masa, timp de 2-4 luni.