Intarziere a ciclului

Ciclul menstrual

Postata de MembruMobileApp1495341034 cu 6 ani in urma.

Buna , am si eu o problema de 15 zile imi intarzie menstruatia si nu sunt gravida . Acum un an am avut infectie urinara (de mica ma confrunt cu aceasta problema)am fost la medic si mi.a prescris cifran zece zile pe luna si sa repet urocultura. Luna urmatoare am repetat-o si a iesit negativ . Dar eu nu stau in tara si medicul mi-a spus sa iau cifran pe fiecare luna timp de o jumatate de an pana vin acasa pentru ca aici nu po t sa fac analize . Am luat pastilele in fiecare luna iar acum dupa 4 luni iar acum cred ca am iar infectie urinara (am usturimi,dureri de burta si ovare , scurgeri mari si urat mirositoare)mentionez ca sunt casatorita si este un singur partener. Va rog sa ma ajutati cu un sfat urgent nu stiu ce sa fac ,sunt disperata . Va rog spuneti-mi daca este grav si despre ce ar putea fi vorba . Multumesc !

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/boli-cu-transmitere-sexuala