intarzie

Ciclul menstrual

Postata de liliah cu 9 ani in urma.

buna, imi intarzie ciclul de o saptamana, de obicei il am regular, pe data de 24 incepe si de multe ori chiar mai devreme, dar de data asta a inceput sa ma doara burta ca de obicei incepand din 23-24, nu am alte simptome, sanii sunt normali, nu sunt intariti, nu ma dor, oare este o dereglare hormonala? am probleme cu tiroida, iau euthyrox, si in ultima perioada imi venea cu cheaguri si abundent. Altceva nu stiu ce sa spun, numai daca ma ajuta cineva cu un sfat cu ce ar putea fi, inainte sa ajung la medic.....

Raspunsuri (2)

Ramona

acum 9 ani

Buna....aceasi problema o am si eu.......de cand ma stiu ciclul mi-a venit regulat, dar luna asta a intarziat deja 3 zile....am facut un tratament cu oxacilina, claritine,vigamox si floxal timp de 9 zile pentru o infectie la ochi, iar in paralel am luat si niste suplimente de calciu, magneziu, omega 3 si fier(suplimente pe care le iau de peste 6 luni fara sa am intarzieri)...sa fie asta oare motivul?....de inscarcinata nu sunt...nu au fost contacte (si am mai facut si 2 teste preventiv ca sa fiu sigura si au iesit negative)...deci ce se intampla cu mine?....este prima data si sunt foarte speriata...mentionez ca am 27 de ani.

liliah

acum 9 ani

eu am dereglare hormonala, ieri am descopèerit ca am si chisturi pe ovare, doua pe fiecare si unu intr-un colt in stanga, pe fosa iliaca, cinci chisturi de circa 3-4 cm :(