intarziaerea ciclului

Ciclul menstrual

Postata de bianca90*** cu 13 ani in urma.

buna ziua in decembrie am folosit anticonceptionale si pe 9 ianuarie mia venit ciclul si dupaia nu am mai folosit pastile pt ca nu am avut de ce iar luna asta trebuia sa imi ina pe 9 si suntem pe 17 si inca nu mia venit dar in timpil ista am avut gripa si am luat antibiotice iare din cauza asta imi intarzie ciclul va rog sa imi spuneti oare de ce intarzia asa mult
va multumesc!

Raspunsuri (6)

jeana

acum 13 ani

Ia un test de sarcina surechek, e posibil sa fii insarcinata, nu cred ca de la antibiotice iti intarzie.
Ce antibiotice ai luat?

tyna bn

acum 13 ani

eu as zice sa stai linistita.si eu am patit la fel.daca nu ai avut contact sexual dupa ultimul cviclu nu ai cum sa fii insarcinata.o sa-ti vie.sunt sigura

Iuli

acum 13 ani

Eu sper ca nu iei cate o luna anticonceptionale si apoi deloc pentru ca te dereglezi complet. Daca ai nevoie de protectie pe o perioada scurta, FOLOSESTI PREZERVATIVUL!! Trebuie sa consulti un medic ENDOCRINOLOG si sa nu mai faci astfel de greseli pentru ca tot tu tragi consecintele. Dezechilibrul hormonal poate duce la multe probleme inclusiv caderea parului, aparitia unor chisturi, depresie etc etc.

laura

acum 13 ani

si eu sunt aproximativ in aceeasi situatie,diferenta e ca nu iau pastile iar ciclu imi intarzie de 10 zile,m-am protejat deci nu am cum sa fiu insarcinata in plus am facut si un test,surecheck, ce a iesit negativ,numai ca eu sunt foarte ingrijorata pentru ca ciclu imi vine foarte regulat,mai mult de o zi nu imi intarzie niciodata:( care ar putea fi cauza?

ionela

acum 13 ani

dupa cum a spus si iuli ar fi bine sa consulti un doctor endocrinolog, la fel ai putea sa faci si u laura..eu am probleme cu glanda si iau si euthyrox desi am 21 de ani..ar trebui sa-ti faci TSH, FT4 si nu in ultimul rand PROLACTINA, sa stii k influenteaza menstruatia..!! si daca u zici k ti-ai facut testu si te-ai si protejat,...at nu ar strica sa-ti faci analizele astea...eu m-am dus la endocrinolog deoarece ma dureau sanii ingrozitor de tare nu puteam nici sa.i ating.. si mi-a descoperit un lichid care apare la o dereglare a glandei tiroidiene...nush de unde esti dar cel putin in jud Mures is destul de scumpe analizele...bafta!!!

bianca90***

acum 13 ani

eu iau pastile regulat doar ca sotul meu a fost plecat si nu a avut rost sa iau degeaba si in plus am laut si amoxacilina pt ca eram racita